1oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. św. Mikołaja w Wiślicy

W Wiślicy można zobaczyć pozostałości romańskiego kościoła datowanego na X w. z dobudowaną w wieku XI kaplicą grobową. Kościółek pw. św. Mikołaja zrekonstruowany został jako mały, jednonawowy budynek z półkolistą, nieco wydłużoną absydą. Od południa przylegało do niego prostokątne pomieszczenie, w którym znaleziono dwa groby pod płytami ułożonymi na poziomie podłogi oraz dwa groby wziemne. Dwa z nich były pochówkami kobiecymi. Wokół kościoła odkryto przykościelne cmentarzysko, w skład którego wchodziło 115 grobów szkieletowych, w większości bez wyposażenia, w tym osiem pochówków podwójnych. Kilka grobów znajdowało się pod płytami, w jednym z nich znaleziono denar książęcy Bolesława Śmiałego z lat 1058-1076. Jeden z grobów miał postać sarkofagu. Wyróżniono dwie fazy użytkowania cmentarza: współczesną kościołowi oraz z czasu po jego zniszczeniu. Znaleziono również fragmenty siedmiu zrębowych budynków, które stanowią pozostałość po osadzie, na terenie której znajdował się kościół pw. św. Mikołaja.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...