1oCprognoza pogody

Zabytki

Klasztor Norbertanek

W ścisłym centrum położony jest najstarszy zabytek Buska- Ponormertański Zespół Klasztorny w skład którego wchodzą: barokowo-klasycystyczny kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, dawny budynek klasztorny oraz wolno stojąca dzwonnica. Pierwotna świątynia powstała około 1166 roku by w latach 1180-1820 wchodzić w skład kompleksu klasztornego zakonu Norbertanek. Współczesna forma to efekt gruntowej przebudowy po pożarze z 1820. Wtedy prezbiterium zamieniono na nawę. Od wschodu dobudowana została barokowo-klasycystyczna fasada zaś barokowy ołtarz główny przewrotnie skierowany na zachód. W centrum dostrzec możemy obraz Matki Bożej, po bokach rzeźby świętych patronów Polski (biskupów Stanisława i Wojciecha), a w górnej części ołtarza rzeźny Piotra i Pawła oraz Trójcy Świętej.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...