1oCprognoza pogody

Rowerowe

Ścieżka rowerowa Busko-Zdrój – Wełecz – Kameduły

Ścieżka prowadzi przez malownicze tereny należące do Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Na północy biegnie równolegle do drogi łączącej miejscowości Mikułowice, Nowy Folwark i Kameduły. Z zachodu przebiega w pobliżu torów kolejowych we wsi Grochowiska, 500 m od miejsca upamiętniającego bitwę stoczoną podczas powstania styczniowego. Od południa nie przekracza drogi wojewódzkiej Pińczów – Busko-Zdrój. Na wschodzie prowadzi przez tereny należące administracyjnie do miasta. W okolicach trasy znajdują się dwa pomniki przyrody: dęby szypułkowe w Kamedułach i wisząca sosna w Wełczu.

Atutem ścieżki jest jej częściowe oddalenie od ciągów komunikacyjnych. Przemierzając środkowy odcinek trasy, można wypocząć z dala od ruchu samochodowego, wśród lasu i łąk. Ścieżka ma nawierzchnię asfaltową. Wzdłuż niej znajdują się cztery miejsca do odpoczynku ze stolikami i ławkami.

 

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...